Viimasel ajal on popp olnud mobiiltelefonide laadijate teema. Eelmise nädala kohalikud meediaväljaanded rääkisid sellest, kuidas Euroopas müüdavatel telefonidel hakkavad olema ühesuguse otsaga telefonilaadijad. Väga mõistlik ettevõtmine.

Suuremad telefonitöötjad on tegelikult juba vast aastapäevad kasutanud micro-USB laadimispesa uuematel kallima otsa telefonidel. Lihtsamate ja odavamate telefonide puhul veel kasutatakse vanade telefonilaadijate laojäägid ära ja siis tulevad juba kõik uued telefonid ühesuguse laadimispesaga. Alloleval pildil on näha, milline saab siis Euroopas müüdavate telefonide laadija olema. Sellise laadijaga saab tulevikus laadida kõiki Euroopas müüdavaid telefone. Hea universaalne lahendus.

Micro-USB otsaga laadija

Laadijatest rääkides kiputakse vahel ka unistama. Paar inimest on tulnud jutuga, et päris lahe oleks, kuni kunagi tuleks aeg, kus telefoni laadimiseks ei peakski enam telefonile laadijajuhet järgi pistma. Asetad aga telefoni spetsiaalsele alusele ja telefon laeb end juhtmevabalt. Oma unistustega tuleks olla ettevaatlik. Need võivad täide minna.

Energizer Qi juhtmevaba telefonilaadimise lahendus

Juba praegu on valmis esimesed prototüübid ja näidised juhtmevabadest telefonilaadijatest. Alles hiljuti esitles tavakodaniku jaoks vast eelkõige tuntud kui patareide tooja Energizer oma esimest Qi nimelist juhtmevaba telefonilaadimise lahendust. Spets alus, millele telefoni asetades hakkab telefon laadima. Hetkel veel on selle lahenduse juures eripära, kus telefonile tuleb ümber asetada spetsiaalne korpus, mis laadimisaluselt tulevad elektromagnetlained kinni püüab ja laadimise tarbeks elektriks muudab. Võib juhtuda, et ühel päeval lepitakse kokku ja võetakse nõuks kõikidesse telefonikorpustesse sellise laadimisvõimaluse sisseehitamine.

Kui sind huvitab natukene rohkem, kuidas füüsikaliselt ja tehniliselt selline asi üldse võimalik saab olla, et telefone üle õhu laetakse, siis vaata ära see allolev 10 minutiline videoklipp. Eric Giler näitab ja räägib sellest, kuidas sedasorti juhtmevabalt seadmete laadimine üldse võimalik saab olla.

Viide: Energizer Qi

Viide: Wireless electricity demo: Eric Giler on TED.com


 • kike-elisabeth

  lahe asi võik selline asi juba ammu olemas ollla.

  By:Kike-Elisabeth Maido

 • Kike-Elisabeth

  sorry ma liiga kiiresti kirjutasin aga pohl-(****) ok tänks

  By Kike-Elisabeth Maido

 • Keeias

  põhimõtteliselt sellel on ikka juhe taga ja siis oleks veel suurem asi mida kaasas peab kandma, nii et mõtetu

 • Meeldib Olla Tark :)

  põhimõte on see et neid hoitakse 24/7 pistikus ja et osta tuleb ka mõni 5 tükki. üks tööle, teine koju, kolmas suvekodusse, neljas ka koju ja viies… viies on telefon… kui nii edasi läheb siis varsti on meil kõigil musafonid, mitte telefonid :) )

blog comments powered by Disqus